מגיע לך יותר

אתמול התייעצה איתי אדם יקר ללבי באשר למו"מ שעליה לנהל. למזלי, נזכרתי בהמלצות מבוססות המחקרים של ד"ר יוסי מערבי בספרו "מגיע לך יותר (איך להצליח במשא ומתן של החיים)" ויכלתי לייעץ.

 

ספרי הדרכה בסגנון של "איך לשפר את חייך בתריסר צעדים פשוטים" יש למאות ולאלפים. רובם זבל, אבל מיעוטם טובים. וספרו של מערבי הוא אחד מהמעטים והטובים.

 

החיים הם תמיד משא ומתן. לפעמים מצליחים, לפעמים פחות. לפעמים אנו לא מודעים שניהלנו מו"מ והמון פעמים אנו "נדפקים" רק בגלל שלא הכינונו את עצמנו לסיטואציה כמו שצריך. אבל תמיד ניתן לשפר!

 

הספר מדבר על מצבים אמיתיים מהחיים, ובעיקר מבסס את המלצותיו על עשרות מחקרים וידע תיאורטי. כל ה"נראה לי" מקבל פתאום פרופורציות אחרות כשהאיטואיציה מקבלת חיזוק (או הפרכה) על ידי המדע והמחקר.

 

גם הכתיבה רהוטה ונעימה. לפי התודות האיש קיבל עזרה לא רק מעורך ספרותי טוב אלא גם מאשכול נבו (סופר מוערך) וייתכן שזה חלק ממה שעשה את ההבדל.

 

כמובן שגם בספר הזה, לא לכל דבר התחברתי ולא עם הכל הסכמתי (יש גם עניינים של השקפת עולם). אז בסדר, ספר הוא טוב אם עשירית ממנו שווה ומתאימה לי? הספר הזה מחזיק אחוז הרבה יותר גבוה מכך של עצות טובות, מחקרים רלוונטים ומועילים.

 

אה, איך נגמר המו"מ של יקירתי? היא עשתה את מה שהספר ממליץ: הגישה את ההצעה הראשונה, הכינה חלופות, הציגה לצד השני הצעות שישפרו את מצבו בלי להזיק לה והתאימה את אסטרטגית הדיון לסיטואציה על פי המודל שפיתח ריצ'רד של מאוניברסיטת שיקגו. והתוצאה- הצלחה חד משמעית.

 

בקיצור, מועיל ומומלץ.

 

Blog | by Dr. Radut