סגירת לשכות ההדרכה לציבור של מס הכנסה

(פוסט זה מתפרסם באיחור קל, מסיבות טכניות).

בזמנו, המלצנו לבעלי עסקים הרוצים להגיש את הדו"ח בכוחות עצמם לפנות ללשכות ההדרכה של מס הכנסה לקבלת סיוע מעובדי האגף, שהם בעלי מקצוע בהחלט סבירים. השירות שניתן באותן לשכות הוא חינם ואנונימי כך שכל אזרח החייב להגיש דו"ח יכול לקבל יעוץ והדרכה ללא תשלום וללא מחוייבות.

לפני כשבוע, נסגרו לשכות ההדרכה של הציבור במדינת ישראל. למרות שהמועד האחרון להגשת הדיווח הוא 30/6/2015, במס הכנסה החליטו שזה מספיק לישראלים.

אמרנו "בישראל"? אז מתברר שבמדינת תל אביב זה אחרת. לשכת ההדרכה לציבור נותרה פתוחה והיא תישאר פתוחה עד ה- 30/7/2015. אם לתושבי ישראל השירות הסתיים חודש לפני המועד האחרון להגשת הדיווח, אז לתושבי תל אביב השירות ניתן גם חודש שלם אחרי המועד החוקי הזה (כשהאזרח כבר במצב של הפרת חוק).

האם צריך להכביר מילים עד כמה שזה מרתיח? עד כמה שהחוצפה (ואין מקום למילים עדינות יותר) של האטומים בהנהלת מס הכנסה מרקיעה שחקים? שלב הבא יהיו גם שיעורי מס שונים בת"א, בחיפה ובירושלים.

אז מי שצריך את השירות- שיטרח ויטריח את עצמו לתל אביב (הלשכה ברח' שפע טל, מרחק הליכה קצרה מתחנת רכבת השלום). ומי שלא מתאים לו להגיע עד לשם, מוזמן להביע את דעתו על המצב של 2 מדינות לשני עמים, כאן- בתוך מדינת ישראל.

Blog | by Dr. Radut