חיסכון לכל ילד

האוצר, באמצעות הביטוח הלאומי, מתחיל להפעיל תוכנית "חסכון לכל ילד" על פיה ייחסך לכל ילד 50 שקלים לחודש מלידתו ועד גיל 18 (פלוס 2 מענקים קטנים נוספים).

 

הפרטים עצמם נמצאים באתר המוסד לביטוח לאומי ושם גם ניתן למצוא את טופס ההרשמה. כמו כן, יצויין שההורים יכולים להוסיף מדי חודש עוד 50 ₪ משלהם ולהכפיל בכך את החסכון.

 

אל תגידו "מה זה 50 שקלים?”! על פי חשבון שפורסם בדה מרקר, החסכון הזה יכול להגיע בגיל 21 לכ- 40,000 שקלים. זה כבר כסף. זה כבר שכר לימוד באוניברסיטה ל- 3 שנים. מסכום כזה קשה להתעלם.

 

מה שמטריד אותי שאנשים יתעלמו מהמכתב (או שכלל לא יקבלו אותו) ויזניחו את הענין. זה יכול לעלות להם בחשבון פשוט 26,000 ₪. לא, זו לא טעות דפוס. אם תתעלמו מהמכתב, ילדכם יקבל בסוף הדרך 14,000 ₪ במקום 40,000 ₪.

 

מכירים אדם שיכול בקלות לזרוק 26,000 שקלים לפח?

 

יש לכם ילדים? אתם מכירים אנשים שיש להם ילדים (יודעים מה, אפילו בהריון)? הפנו אותם לאתר ושיקבלו החלטה. זה פשוט יותר מדי כסף מכדי להתעלם ממנו.

 

 

 

Comments

לאחר פרסום הפוסט, נשאלנו על ידי כמה אנשים "אם כך, במה מבין האפשרויות המוצעות כדאי לי להשקיע?"

 

התשובה היא שאין לי מושג. עליך לפנות ליועץ השקעת בהתאם לאופי ולצרכים המדוייקים שלך לקבלת ייעץ פרטני. מצד שני, מאחר ואני אוהבת אותך, ובתור שיחה ידידותית ולא מחייבת! להלן דעתי האישית כאדם שלא באמת מבין, ברמה של "שיחת סלון"- בלי שום אחריות!

 

המלצתי היא להשקיע את כל הכסף (ה- 50 של המדינה פלוס ה- 50 תוספת שלך) בקופת גמל בסיכון גבוה בחברה שבה נמצא כבר הקרן פנסיה/ קופת גמל/ קרן השתלמות שלך.

 

ולהלן הסיבות להמלצתי זו:

 

  1. אין הבדל אמיתי בין החברות השונות. מי שהיתה "כוכבת" השנה תהיה ה"נפל" של השנה הבאה ולאורך זמן- אין הבדלים מובהקים. ובטח שאנו לא יכולים לנבא מי תצליח יותר בעשרות השנים הבאות. לכן: כדאי להשקיע במקום שבו כבר יש לך כספים, כך הכל יישב במקום אחד, ויהיה לך יותר נוח.

  2. ההמלצה להוסיף את ה- 50 שקל משלך ברורה- זה כסף קטן, הוא לא באמת יחסר לך בשוטף ויצטבר להמון כסף עם השנים.

  3. למה קופת גמל? כי בבנק התוכנית נגמרת יום אחד ואז המפלצת הקטנה מקבלת את הכסף ו"שורפת" אותו מהר מאוד. נקווה ביחד שבגיל 21 תצליחו להסתדר בלי למשוך את הכסף והוא יוכל לחכות. ואם נמות קודם? העולם הרוויח והיורשים יקבלו את ביטוח החיים (ידעת שזה יבוא, נכון? :-) ).

  4. רק שנבין במה המדובר. אם הילד יצליח שלא למשוך את הכסף בגיל 21 ולתת לו לחכות לפנסיה, ה- 50 שקל לחודש שלך יתנו לו פנסיה חודשית של 1,000 ₪! לא, זו לא טעות הקלדה: 50 שקלים חסכון שווים פנסיה חודשית של 1,000 שקלים.

  5. אחרון חביב- למה בסיכון גבוה? כי יש לנו הרבה שנים והסטטיסטיקה חד- משמעית: הסיכון הגבוה מתפוגג עם השנים ונשארים "רק" עם הרווח הגבוה.

 

Blog | by Dr. Radut