טכנולוגיה ישנה אבל עדיין טובה- הפקס כדוגמה

לפני מספר ימים, רציתי להזמין פרחים ולשלוח בפקס את נוסח הברכה לחנות. מתברר שלאותה חנות אין יותר מכשיר פקס אלא רק מייל. וזה גרם לי לחשוב על כך שעדין, יש לפקס מספר יתרונות לפעמים:

 

דוגמה אחת: מה כתובת המייל הטיפוסית? בואו ניקח אחד מפורסם: ביל גייטס- כתובת הדוא"ל שלו היא billg@microsoft.com כתובת הדוא”ל שלי היא senior@natanson.co.il. אנו מדברים על בערך 20 תוים שכל אחד מהם יכול להיות אחד מ- 36 סימנים (26 אותיות + 10 ספרות).

 

מה מספר הפקס של מיקרוסופט? 1-425-936-7329 ושל משרדנו: 972-4-8628035. 11 תוים בלבד כל אחד מהם יכול להיות אחד מ- 10 סימנים בלבד (למעשה, המספר יותר קצר בתוך המדינה. אבל לא משנה).

 

כלומר: הקלקת מספר פקס יותר קצרה, יותר נוחה ומועדת פחות לטעויות.

 

מיילים מגיעים לא פעם לתיבת הספאם (גם כשהמדובר במיילים כשרים למהדרין. תוכנות הסינון עדין רחוקות משלמות). כאשר אני רוצה לשלוח נייר פיסי (כגון מכתב שקיבלתי וברצוני להראות ללקוח) עלי קודם לסרוק ורק אחר כך לשלוח. ויש עוד לא מעט יתרונות וסיטואציות בהן הפקס עדיף.

 

האם זה אומר שעלינו לזנוח את המייל לטובת הפקס? ברור שלא. הטיעון שלי הפוך: לא צריך למהר ולהשליך את הטכנולוגיה הישנה הזו אל פח האשפה מאחר ולפעמים היא עדין עדיפה (כולנו מכירים את סיפור העט הכותב בחלל?).

 

ואם להרחיב את השיחה, זה לא רק עניין הפקס והדוא"ל- לעתים קרובות מגיעה המצאה חדשה ומלהיבה שגורמת לאנשים (ובראש ובראשונה הטכנופילים) לזנוח את השיטה הישנה לטובת החדשה יותר. ואני אומר- לאט לכם, בואו נאמץ בהתרגשות את החדש. אבל נחכה קצת לפני שנזנח את הישן והמוכח.

 

נ.ב.

הפוסט היה אמור להכתב במקור על מסרונים (SMS מול ווטסאפ) אבל הוא יצא טכני מדי ואללה שלח לי דוגמה טובה יותר...

Blog | by Dr. Radut