עדכון לגבי העוסקים המורשים בטעות

 

בתאריך 17/9/2015 פרסמנו הודעה כי התקרה לעוסקים פטורים הועלתה רטרואקטיבית משנת 2014 ל- 100,000 ₪. משפט המחץ בהודעתנו היתה "מהמחלקה המקצועית של מע"מ נמסר שבשבוע הבא יפורסם חוזר מקצועי עם הנחיות והסברים".

היום! (כמה זמן עבר בין "שבוע הבא" של 17/9/15 עד היום?) פורסם חוזר מע"מ המפרט את ההנהלים והמשמעויות של השינוי. החוזר עדין אינו מופיע באתר האינטרנט של הרשות למסים ולכן הוא צורף כאן כ- JPG (מסיבות טכניות).

בקצרה, החוזר אומר:

  1. מי שגילה באיחור שהוא עבר את התקרה ושילם את הפרשי המס (דו”ח מאולץ), יקבל החזר באמצעות המערכת. רשימות יועברו לתחנות השונות שיטפלו בנושא בזמנן הפנוי. אין הגדרה תוך כמה זמן זה יקרה ואם את/ה מקווה שזה יקרה בזמן סביר- אנו מקווים שאתה מספיק צעיר לזכות ולראות את זה קורה..

  2. מי שהפך לעוסק מורשה בשוגג, עקב התקרה השגויה, יכול לקבל החזרים בגין המע"מ ששילם, בתנאי שיוציא הודעות זיכוי כדין בגין בשל כל חשבוניות המס שהוציא בעבר ויגיש דו"ח מתקן בהתאם". בהיכרותנו את ההליך והמשמעות הכרוכים בהוצאת הודעות זיכוי- נופתע אם אפילו 1% מהעוסקים ייכנסו למהלך המסובך, יקר וקשה הכרוך בענייין. לפחות 99% יוותרו גם על הכסף וגם על התענוג שבהתעסקות.

  3. לא הצלחתי למצוא בחוזר את "לצערנו נפלה טעות" או כל ביטוי אחר שבו הרשות/ מדינה מתנצלת לפני האזרחים על הנזק שגרמה להם תוך הפרת החוקים שלה עצמה. חייבת להתנצל? אין חובה חוקית כזו. האם ראוי שזה יופיע? יחליט כל אחד לעצמו.

ובהזדמנות חגיגית זו, הרשות מזכירה לנו שתקרת ההכנסה של עוסק פטור לשנת 2016 עומדת על 99,006 ₪.

 

 

Blog | by Dr. Radut